Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Niezdecydowani W środę 7 października, mimo różnych przeciwności,...
Wicemistrzowie rejonu w LA   9 października 2020 r. na stadionie w Ostrzeszowie...
zajęcia unijne Powiat ostrowski zaprasza uczniów ZST do udziału w...
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

ZAP

Zespół Szkół Technicznych ma najdłuższą w Ostrowie tradycję współpracy z ośrodkami zagranicznymi w zakresie staży zawodowych młodzieży.  Także w ostatnich latach uczniowie „ZAP-u” uczestniczyli w – dających ciekawe perspektywy zawodowe szkoleniach poza granicami Polski.  

Staże realizowane były w ramach projektu „Europejskie mobilności zawodowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, Erasmus+. Wszystkie staże były bardzo atrakcyjne pod kątem naukowym, językowym i kulturowym. Stanowiły również okazję do posmakowania kuchni różnych regionów Europy, poznania lokalnych obyczajów i panujących w tym rejonie zasad. Walorem tych staży była też możliwość pokazania Zespołu Szkół Technicznych od najlepszej strony – poprzez uczniów tej szkoły, którzy w różnych częściach Europy utrwalali jej dobre imię.


W ramach programów Erasmus + i Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój dwunastu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim w zawodzie technik energetyki odnawialnej odbyło od 17.09 – 28.09. 2018 r. staż zagraniczny w Berufsbildungs- und Technologiezentrum Rohr-Kloster w południowej Turyngii w Niemczech. 

Wyróżnieni uczniowie klas III EO i IV EO zdobyli dodatkowe kwalifikacje zawodowe podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Dwutygodniowe szkolenie obejmowało następujące treści:
montaż, przegląd techniczny oraz uruchamianie palników gazowych i olejowych; 
ćwiczenia w uruchamianiu i pomiarach klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych;
konstrukcje budowlane i modernizacja pod kątem efektywności energetycznej;
bilans energetyczny budynków i instalacji grzewczych;
ocena stanu budowy i analiza nieprawidłowości;
domy pasywne, domy energooszczędne i solarne;
sterowanie i regulacja systemów energetycznych;
budowa i sposób działania energii ogniw paliwowych.
Podczas pobytu w centrum szkoleniowym młodzież miała okazję uczestniczyć w wycieczce przedmiotowej do pobliskiej elektrociepłowni Stadtwerke Meiningen. Wyprawa dotyczyła użytkowania i zastosowania odnawialnych źródeł energii. Przyszli monterzy i konserwatorzy urządzeń fotowoltaicznych zostali zapoznani z funkcjonowaniem i eksploatacją baterii słonecznych i elektrociepłownią blokową oraz zwiedzili biogazownię. 
Czas wolny podczas stażu był bardzo dobrze zorganizowany. Uczniowie zawitali do stolicy Turyngii – Erfurtu. Urokliwe i malownicze kamienice, Most Kramarzy, Cytadela i Katedra na długo pozostaną w pamięci uczniów. Starówka bawarskiego miasta Würzburg i promenada nad Menem zachwyciły nas wspaniałą barokową architekturą. Otaczające miasto winnice tworzą południowoeuropejską atmosferę. Młodzież zwiedziła także muzeum pojazdów w pięknie położonym w dolinie, mieście Suhl, co było nie lada gratką dla fanów SIMSONA. Dużą atrakcją było sięgnięcie do korzeni Turyngii i uczestnictwo w zawodach strzeleckich z karabinu pneumatycznego i łuku. Po zaciętej rywalizacji sędzia zawodów wyłonił zwycięzców, a następnie wszyscy mieli okazję skosztować regionalny przysmak – Bratwurst.
Po intensywnym stażu trud uczniów został doceniony i wszyscy zostali wyróżnieni certyfikatami, potwierdzającymi nowe kwalifikacje zawodowe.
Dziękujemy za wspólnie spędzony i wsparcie językowe naszym opiekunkom: Pani Annie Mrowińskiej i Dominice Sadowskiej.
 
Agata Czeczuro & Milena Gąbka 
       
       
       
     
       
 
   
     
 
   
  Bristol
maj 2018 
   
 
 
   
       
 

  

   
 

BHZ in Eisfeld 
marzec 2018 

   
     
 
   
 

Hildburghausen, Eisfeld
wrzesień 2016


   
 

   
 
   
 

Rohr-Kloster, 
marzec 2016

   
       
 
   
       
  Plymouth,
wrzesień 2015

   
       
 
   
       
  Hildburghausen, Eisfeld
kwiecień 2015
 
   
       
 
   
       
  Hildburghausen
czerwiec 2014
   
     
   
   
       
  Sonneberg 
wrzesień 2013
   
     
   
   
       
  Sonneberg 
wrzesień 2014
   
     
 
   
       
  Hildburghausen
marzec/kwiecień 2014
   
     
       

 

 

 

 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information